Akwarium założenie i serwis .

Kame z japońskiego znaczy żółw.
W tym konkretnym przypadku, mówimy tu o bardzo zielonym żółwiu, jednak w nie dosłownym tego słowa znaczeniu.
Akwarium jest jedną ze składowych projektu “5 ELEMENTS” Państwa Anny i Tomasza Borkowskich oraz Biura projektowego PROJEKTPLUSARCHITEKCI.

Poniżej przedstawiam opis całej idei tego przedsięwzięcia zamieszczony na stronie Biura Projektowego.

„5 ELEMENTS” IDEA

„Zachodnia kultura posuwała się naprzód, wygodnie zapominając o fundamentalnych zasadach życia i wszystkich pragnących pozbawić naszą planetę swoich zasobów, aby uzyskać widoczne bogactwo. Ambitna kultura Zachodu przez tak długi czas stosowała czystą naukę i logikę, że pozwoliła umysłowi uśpić duchowo, nie będąc w stanie zrozumieć nawet najprostszych zasad życia. Teraz, gdy doszło do tak wielu szkód, Zachód w swojej desperacji szuka jego zbawienia, zwracając się ku wschodnim filozofiom i wierzeniom. Filozofie takie jak Yin / Yang i Five-Elements […] “

Reminescencja “5 ELEMENTS” odnosi się do pięciu głównych żywiołów: drewna, ognia, wody, ziemi i metalu zwanych również pięcioma fazami lub pięcioma ruchami. Stosowano je w medycynie chińskiej, filozofii, kosmologii, cyklach, fazach, fengshui, wróżbiarstwie, muzyce i sztukach walki. “5 ELEMENTS” wykonany jest z materiałów pochodzących z natury. Każdy materiał odzwierciedla jeden element. Główna stalowa konstrukcja ramy uzupełniona o inne: akwarium [woda], kominek [ogień], kawałki drewna [drewno] i kamień w akwarium [ziemia]. Dlaczego tak?

Na przestrzeni lat, w szczególności dzisiaj ludzie wciąż używają zbyt wielu różnych sztucznych materiałów, aby tworzyć nowe produkty nie dbając o naturę. Zdecydowaliśmy się na użycie materiałów, które kiedyś mogą wrócić do środowiska bez dalszej degradacji przyrody. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na to, jak cenna jest natura, dając możliwość kontemplacji wszystkich tych elementów w domu. W miejscu szczególnym, gdzie odnajdujemy spokój oraz czas na kontemplację.

“5 ELEMENTS” został zaprojektowany do nowoczesnych i industrialnych wnętrz, które pozwalają cieszyć się i podziwiać to, co stworzyła natura.

Projekt został zwycięzcą prestiżowego konkursu:
Urban Design & Architecture Design Awards 2018
oraz zajął drugie miejsce w konkursie:
International Architecture Awards 2018

Akwarium założone na szkle zestawu AQUAEL Glossy w kolorze czarnym. Rozmiar akwarium 120x40x63.
Szkło stoi na stalowym stelażu, o wymiarach idealnie pasujących do wymiarów akwarium. Całość idealnie komponującą się z wnętrzem domu.
Aranżacja i hardscape bazują na podłożu Platinum Soil z QualDrop, wykończona kamieniami Ancient Stone od chłopaków z Ancient Stone.

Dane techniczne :
Wymiary: 120L x 40W x 63H
Objętość: 260 litrów
Akwarium : szkło float
Filtracja: 1 x Aquael Unimax 700 , Seachem Matrix, Seachem Purigen , Qualdrop Nanomic Cylinder , Qualdrop Nanomic Ring
Oświetlenie: 4 x Aquael Retrofit
Technika CO2 : butla co2, Reduktor Co2 BLUE Aquario z elektrozaworem,
Podłoże: Platinum Soil normal
Dekoracje: Ancient Stone

Nawożenie:
Potas – Qualdrop K Clarity
Węgiel – Qualdrop Carbo One
Żelazo – Qualdrop FeHybrid
Mikroelementy – Qualdrop Trace One

Bakterie:
Seachem Stability
Microbe-lift Special Blend

Flora:
eleocharis acicularis
eleocharis vivipara
eleocharis xingu
hydrocotyle tripartita sp.japan
cryptocoryne wendtii green
cryptocoryne beckettii

Fauna:
Skalar weloniasty
Pstrążenica marmurkowa
Neon simulans
Bocja karłowata
Otosek
Krewetka amano

Serwisowanie Akwarium Kame u klienta w Gliwicach

Akwarium serwisowane jest w odestępach dwutygodniowych.. Podmiana wody  około 100 litrów. Przy serwisie  usuwanie  liści i  czyszczenie szyb. Nawożenie Carbo One  codziennie 10ml, dwa razy w tygodniu dozoswanie K clarity, Trace One, FeHybrid .

Jesteś zainteresowany założeniem  akwarium,  lub serwisem lub  jednym i drugim, zapraszam do kontaktu ze mną poprzez stronę, telefon lub FB .